אודות העמותה וההנהלה

מנהלי העמותה הם מושתלי לב “ותיקים” שחוו על בשרם את החוסר בתמיכה נפשית וסיוע בהתמודדות עם האתגרים הרפואיים וממסדיים. מתוך כוונה לסייע ולתת תקווה למטופלים ולשפר את איכות חייהם, הם יזמו את הקמת העמותה ומנהלים אותה בהתנדבות.

אלי שבתאי

אלי שבתאי

מנכ"ל העמותה

אלי שבתאי בוגר כפר הנוער בן-שמן. עם סיום הלימודים התגייס לנח”ל ושרת בגרעין קיבוץ שובל שבנגב. עם סיום השרות הצבאי, היה מדריך חקלאי בכפר הנוער בן שמן. בשנת 1985 התגייס ליחידת סיור של משטרת ישראל. במסגרת תפקידו נפגע אנושות ברגלו והועבר  למח’ חקירות. בשנים 1994-2012 עבד כחוקר פרטי עצמאי.

בשנת 2007, בבדיקה רפואית  אקראית, התגלתה אצל אלי מחלת לב קשה. הסתבר שליבו עובד בספיקה של 20%. בשנת 2012, אחרי שנים של המתנה לתרומת לב, הוצעה לאלי השתלת לב מלאכותי. לב מלאכותי היה באותה תקופה פתרון טכנולוגי מהפכני ונדרש, עקב התור הארוך לתרומת לב אנושי. אלי היה בין 10 הראשונים בארץ שבחזם הושתל לב מלאכותי.
בשנת 2014, זכה אלי להשתלת לב של נדב קריימן שנהרג בתאונה. משפחתו של נדב תרמה את הלב ואתו אברים נוספים של נדב, בזכותם ניצלו חייהם של 7 איש בישראל.

בשנת 2017, יזם אלי את הקמת עמותת אומץ לב, מתוך הרצון לעזור לחולי לב ובני משפחותיהם, בהתמודדויות המוכרות לו כל כך מקרוב. כמהלך טבעי, בחר אלי לקרוא לעמותה על שמו של נדב קריימן, שבמותו הציל את חייו.

"

ההישרדות של חולי לב היא מסע מאתגר במבוך עמוס מכשולים ונקודות החלטה קשות. העמותה נועדה לתת להם תמיכה ותקווה ולשפר את איכות חייהם בכל דרך אפשרית

"

חולי לב לא נראים חולים וישנה הבנה מועטה מאד בציבור לגבי הירידה התפקודית והיכולות הפיזיות שנלקחות מהם. הם מושלמים בעיני כאנשים ונשים - זה רק הלב שמקשה עליהם למצות את מלא הפוטנציאל

ורד שיראזי

ורד שיראזי

חברת ועד מנהל

ילידת 1981, נשואה לליאור ואמא לאורי ונויה. חברת הנהלה בכירה באומץ לב וממיסדי העמותה. ורד מושתלת לב מספר שנים אחרי התמודדות עם מחלת לב מינקות ואי ספיקת לב קשה, כמו כן מתמודדת עם פיברומיאלגיה מנערותה. היא הגיעה לייזום וניהול העמותה מתוך ההתנסות האישית שלה בהתמודדות עם קשיי המחלה והתתמודדות עם המוסדות. היום היא מוכנה להקדיש את מרב הזמן שלה להנהגת העמותה ולסיוע אישי לחולי לב ובני משפחותיהם.

מדריכת אומנויות בהכשרתה ועוסקת במלאכות יד שונות על בסיס קבוע, בעבר עסקה בהוראת אנגלית פרטנית והוראת משחקי חשיבה כדרך לפיתוח דרכי למידה חדשות ושיפור הישגים לימודיים ואישיים במסגרת בית ספרית ופרטנית. פעילה חברתית וקהילתית בתחומים רבים ומאמינה בחשיבותן של ערבות הדדית ותמיכה קהילתית.

מתפקידיה בעמותה: אחראית על תחום הלב בקרב נשים, ליווי באופן פרטני של מטופלי לב ומועמדים להשתלת לב, תוך תשומת לב אישית על מכלול חיי המטופלים, בהסתמך על ניסיון חייה העשיר. ניהול עמוד הפייסבוק, וואטסאפ ואתר העמותה.